ПД- 1*. Потренуйтеся обирати правильні рішення у наведених нижче ситуаціях. Розіграйте можливі варіанти розвитку подій та обговоріть їх наслідки. Ситуація 1. Завтра в 1. Завтра в Олега тематична атестація. Якщо він не підготується, то матиме низьку оцінку за семестр. Але друг кличе його на фільм, який вони давно збиралися подивитись. Ситуація 2. Олені купили нову сукню, і ч вдягнути її наступного дня до школи. Та у них суворі правила щодо шкільної форми. Якщо Олена це зробить, їй запишуть зауваження у щоденник. 1. Розпитай дорослих, як вони приймають важливі рішення і як робили це у твоєму віці.
Помогите
Answers & Comments
Ответ:
Мета: Навчити дітей розпізнавати позитивні й негативні соціальні впливи; розвивати вміння приймати зважені рішення; виховувати дбайливе ставлення до власного здоров’я та здоров’я оточуючих. Навчити підлітків розрізняти позитивні і негативні впливи реклами, ознайомити їх з принципами дії реклами і рекламними стратегіями тютюнових та алкогольних компаній.
Обладнання: Підручник для 6-го кл. загальноосв. навч. закл. / І. Д. Бех, Т. В. Воронцова, В. С. Пономаренко, С. В. Страшко. — К.: Видавництво «Алатон», 2014. — 200 с., наочність.
Тип уроку: комбінований
Поняття та терміни: маніпуляції, цільова група;
Очікувані результати
Після цього уроку учні зможуть:
– розрізняти прості, щоденні та складні рішення;
– назвати чинники, що впливають на прийняття рішень;
– пояснити алгоритм прийняття рішень за «правилом світлофора».
– пояснити значення термінів «маніпуляції», «цільова група»;
– назвати види і форми рекламної продукції;
– навести приклади правдивої, перебільшеної і відверто неправдивої інформації у рекламі;
– розпізнати цілі рекламних повідомлень, зокрема в рекламі
– тютюнових і алкогольних виробів;
– продемонструвати вміння аналізувати зміст реклами: виділяти цільову аудиторію, розрізняти явні і приховані повідомлення, знаходити «пастки» для молоді.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
Повідомлення теми та мети уроку.
ІІ. Актуалізація опорних знань
– Що таке самооцінка?
– Які існують види самооцінки?
– Як ви досягаєте свої мети? (Навести приклади)
– Чи впливає самооцінка на формування характеру. Доведіть.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Серед рішень, які доводиться приймати, є:
– прості — не потребують особливого розмірковування, наприклад, яке морозиво купити, який фільм подивитися;
– щоденні або звичні — наприклад, що сьогодні вдягнути, вчити уроки чи йти гуляти;
– складні — ті, що можуть мати серйозні наслідки: скажімо, рішення, яку спеціалізацію у навчанні обрати, впливає на подальшу долю людини.
Назвіть якнайбільше рішень, які доводиться приймати вашим одноліткам (яке морозиво купити, який фільм подивитися, що сьогодні вдягнути, вчити уроки чи йти гуляти…).
Запишіть їх на дошці. Проаналізуйте, які з них є простими, щоденними, складними.
ІV. Вивчення нового матеріалу
Об’єднати учнів у 3 групи за допомогою кольорових кружечків (червоний, жовтий, зелений).
Опрацювати матеріал підручника:
група «червоні» — зупинись;
група «жовті» — подумай;
група «зелені» — вибери.
Кожен учень готує пам’ятку.
1 . Потренуйтеся обирати правильні рішення у наведених нижче ситуаціях. Розіграйте можливі варіанти розвитку подій та обговоріть їх наслідки.
Ситуація 1. Завтра в Олега тематична атестація. Якщо він не підготується, то матиме низьку оцінку за семестр. Але друг кличе його на фільм, який вони давно збиралися подивитись.
Ситуація 2. Олені купили нову сукню, і вона хоче вдягнути її наступного дня до школи. Та у них суворі правила щодо шкільної форми. Якщо Олена це зробить, їй запишуть зауваження у щоденник.
Обговорення
1. Назвіть різні джерела інформації (новини, фільми, розважальні програми, рекламні ролики, аналітичні статті, друкована реклама, рекламні акції…).
2. Які з них найбільше заслуговують на довіру? Чому?
3. Які рекламні джерела мають найбільший вплив?
4. На вашу думку, чому?
5. Пригадайте і по черзі розкажіть про один випадок, коли на ваше рішення вплинула реклама (який мобільний телефон обрати, який йогурт спробувати…).
6. Оцініть ступінь впливу реклами на ваші рішення. Для цього проведіть у класі умовну лінію. З одного кінця стануть ті, хто майже усі свої рішення приймає під впливом реклами, а з іншого ті, хто на неї взагалі не
зважає. Решта займають місця ближче до того чи того краю.
Підсумкове завдання
Провести у класі умовну лінію. З одного кінця стануть ті, хто виступає за цілковиту заборону реклами тютюну та алкоголю, а з іншого— ті, хто категорично проти будь яких її обмежень. Решта учнів займають місця ближче до того чи того краю. Хто бажає, пояснює свою позицію.
V. Закріплення знань учнів
1. Які бувають рішення? Як вони впливають на життя і здоров’я людей?
2. Назви чинники, що впливають на прийняття рішення. Наведи приклади.
3. Чому важливо формувати критичне мислення?
4. Назви алгоритм прийняття зважених рішень. Поясни його.
5. Чому слід приймати зважені рішення щодо власного здоров’я?
6. Чим відрізняється соціальна реклама від комерційної?
7. Як протидіяти впливу реклами?
За наведеними висловами визнач перебільшену та приховану інформацію в рекламі, наприклад, тютюнових виробів.
1. Щасливі веселі молоді люди курять із задоволенням.
2. Куріння допомагає заспокоїтися.
3. На зекономлені від купівлі сигарет гроші можна придбати щось корисне.
4. Курець— завжди успішна людина.
5. У курців з’являється кашель.
6. Треба курити дорогі сигарети, тоді куріння буде безпечним.
7. Немає сумніву, курити чи ні.
8. Куріння нікому не заважає.
9. Хворі курці шкодують, що своєчасно не кинули курити.
1