V=(X-Xo)/t или S/t
v=(60-20)/5=40/5=8 м/с
S=X-Xo=60-20=40 м
Copyright © 2025 SCHOLAR.TIPS - All rights reserved.
Answers & Comments
V=(X-Xo)/t или S/t
v=(60-20)/5=40/5=8 м/с
S=X-Xo=60-20=40 м