Ответ:
Объяснение:
Q= m*C*(t2-t1)
178800= m*4190*(85-15)
m= 178800/(4190*70)= 0,6096 кг.
Copyright © 2025 SCHOLAR.TIPS - All rights reserved.
Answers & Comments
Ответ:
Объяснение:
Q= m*C*(t2-t1)
178800= m*4190*(85-15)
m= 178800/(4190*70)= 0,6096 кг.