August 2021 0 10 Report
Цена колбасы 240р.за килограмм.Какова стоимость 250г этой колбасы) Решение:250г=1000г:4 240:4=60(р.) Правильно?Или нет? напишите да или нет.
Please enter comments
Please enter your name.
Please enter the correct email address.
You must agree before submitting.
More Questions From This User See All

Copyright © 2025 SCHOLAR.TIPS - All rights reserved.