Ответ:
Дано Решение:
V=1.5л Fа= pgv
p(ро)= 1000кг\м3 Fа= 1000*1,5*10=15000Н
g=10н\кг 15Кн
Fа?
Объяснение:
Copyright © 2025 SCHOLAR.TIPS - All rights reserved.
Answers & Comments
Ответ:
Дано Решение:
V=1.5л Fа= pgv
p(ро)= 1000кг\м3 Fа= 1000*1,5*10=15000Н
g=10н\кг 15Кн
Fа?
Объяснение: