Купили 16 пирожных по k тенге за штуку и торт за n тенге. Сколько всего заплатили за покупку ? (запиши выражение, без пробелов)
Please enter comments
Please enter your name.
Please enter the correct email address.
You must agree before submitting.

Answers & Comments


Copyright © 2025 SCHOLAR.TIPS - All rights reserved.