Ответ:
m=10кг
h1=12м
h2=1м
E1=?
E2=?
E1=10*10*12=1200Дж
E2=10*10*1=100Дж
Объяснение:
Copyright © 2025 SCHOLAR.TIPS - All rights reserved.
Answers & Comments
Ответ:
m=10кг
h1=12м
h2=1м
E1=?
E2=?
E1=10*10*12=1200Дж
E2=10*10*1=100Дж
Объяснение: