4 * 32 = 128; 4 * 64 = (4 * 32) * 2 = 128 * 2 = 256
4 * 45 = 180; 90 * 4 = (4 * 45) * 2 = 180 * 2 = 360
86 * 4 = 344; 8 * 86 = (86 * 4) * 2 = 344 * 2 = 688
8 * 214 = 1712; 428 * 8 = (8 * 214) * 2 = 1712 * 2 = 3424
3 * 150 = 450; 6 * 150 = 2 * (3 * 150) = 2 * 450 = 900
Copyright © 2025 SCHOLAR.TIPS - All rights reserved.
Answers & Comments
4 * 32 = 128; 4 * 64 = (4 * 32) * 2 = 128 * 2 = 256
4 * 45 = 180; 90 * 4 = (4 * 45) * 2 = 180 * 2 = 360
86 * 4 = 344; 8 * 86 = (86 * 4) * 2 = 344 * 2 = 688
8 * 214 = 1712; 428 * 8 = (8 * 214) * 2 = 1712 * 2 = 3424
3 * 150 = 450; 6 * 150 = 2 * (3 * 150) = 2 * 450 = 900