Помагите срочно даю 100 балов Практична робота
Тема: Визначення на топографічній карті географічних та прямокутних координат окремих точок, географічних і магнітних азимутів, абсолютних і відносних висот точок, падіння річки.
Мета: удосконалити та розширити знання про системи позиціювання об’єктів на місцевості (географічні та прямокутні координати), способи визначення відстаней, напрямків, висот, удосконалити навички використання топографічних карт, планів.
Хід уроку
Вам відомо, що таке кадастр? Це упорядкована геоінформаційна система про правове, природне, господарське, економічне та просторове положення об’єктів, що підлягають обліку. Її створено на основі того, що кожна точка земної поверхні має унікальні координати, за допомогою яких можна визначити межі земельної ділянки з точністю до сантиметра. Раніше закріплення поділу своїх ділянок люди здійснювали за допомогою огорож, орієнтували межі на якісь об’єкти, наприклад дерева, колодязі, форми рельєфу тощо. Але усі вони можуть з часом змінюватися.
Навіть не усі кордони держав у світі демарковані, але землі при цьому не стають «диким полем», вони мають певний статус. Це лише один з прикладів практичної значимості геодезично-топографічних знань. Сьогодні ми потренуємося їх застосовувати.
Пригадайте:
- В яких одиницях вимірюють географічні координати? В яких — прямокутні? Як це відображає їх принципову відмінність?
- Від якого меридіана починається відлік колон 6-градусних зон?
- Що таке масштаб? В яких видах його записують на топографічних картах?
- Назвіть спільні та відмітні способи відображення рельєфу на топографічних картах і фізичних.
- Назвіть кути орієнтування на місцевості.
- Що таке падіння, похил річки? Формули їх розрахунку.
Виконати завдання
Виконання роботи здійснюється за частиною листа топографічної карти на малюнку.

Завдання
1. Знайдіть на топографічній карті висотні точки М 197,1 і 201,6 і визначте:
а) їхні географічні координати;
б) відстань між ними.
2. Знайдіть на топографічній карті селища Кушівка, Зоряне, Багряне, Федорівка, Ведмедівка і визначте відстань між селищами:
а) Кущівка і Зоряне;
б) Ведмедівка і Багряне.
в) Федорівка і Зоряне;
г) Федорівка і Ведмедівка.
3. Визначте географічний (істинний) і магнітний азимути від висотної точки М 197,1 до висотної точки 201,6.
4. Визначте географічний (істинний) азимут від:
а) сел.Зоряне до сел.Ведмедівка;
б) сел.Багряне і сел.Федорівка
в) сел.Багряне і сел.Кушівка;
г) сел.Ведмедівка і сел.Багряне.
5. Група учнів отримала завдання: «Пройти маршрутом від сел. Кушівка 3750 м за азимутом 110°, а потім ще 3250 м за азимутом 155° та повернутися назад, дослідивши територію». Визначте:
а) селища, на яких робили виміри учні для подальшого маршруту;
в) істинний азимути, за якими учні мали б повертатися;
г) відстань, яку пройшли учні.
6. Знайдіть на топографічній карті найвищу й найнижчу абсолютну висоту точки на місцевості та визначте відносну висоту між ними.
Висновок:
Please enter comments
Please enter your name.
Please enter the correct email address.
You must agree before submitting.

Answers & Comments


Copyright © 2024 SCHOLAR.TIPS - All rights reserved.