Ответ:
3.D - 48
Объяснение:
4. V=125л=0.125м^3
p=m/V
p=100кг/0.125м^3=800кг/м^3
Copyright © 2025 SCHOLAR.TIPS - All rights reserved.
Answers & Comments
Ответ:
3.D - 48
Объяснение:
4. V=125л=0.125м^3
p=m/V
p=100кг/0.125м^3=800кг/м^3